Prywatność, izolacja akustyczna, ochrona przed działaniem warunków atmosferycznych. To tylko część z zalet, jakie zapewniają nam ogrodzenia. Ich zadaniem jest określenie granic posesji, wyróżnienie terenu, a także nadanie całości spójnego wyglądu.

W roli ogrodzeń, zarówno tymczasowych, jak i stałych doskonale sprawdzają się bloczki z betonu architektonicznego. Jakie posiadają zalety i dlaczego warto na nie postawić?

Funkcje ogrodzenia

Ogrodzenie to jeden z najważniejszych elementów, który zaczyna gościć na posesji już na etapie budowy. W tym czasie zwykle przyjmuje ono charakter tymczasowy, aby po ukończonej budowie być przekształconym w ogrodzenie na stałe.

Element ten wyznacza granice posesji. Decyduje o poczuciu prywatności, ponieważ oddziela budynek od wzroku osób postronnych. Spełnia ponadto funkcje praktyczne – zadaniem bowiem ogrodzenia jest zapewnienie izolacji akustycznej, szczególnie na terenach o dużym natężeniu ruchu lub położonych w blisko centrów miast.

Niewątpliwie ogrodzenie ma charakter estetyczny. Powinno współgrać z architekturą obiektu oraz stylem, który przyjęto na terenie otaczającym dany budynek.

Ogrodzenie z bloczków na bazie betonu architektonicznego

Choć ogrodzenia wykonuje się z rozmaitych materiałów, odbiorcy coraz chętniej wybierają bloczki z betonu architektonicznego. Są one niekłopotliwe w montażu, gwarantują szybkość wznoszenia ogrodzenia, dlaczego często goszczą w ogrodzeniach tymczasowych. Równie szybko, co montaż następuje przekonanie użytkowników o ciekawej estetyce i walorach praktycznych, dlatego pierwotnie tymczasowe ogrodzenie betonowe, nierzadko przekształcone zostaje na stałe.

Bloczki betonowe mogą w całości stanowić ogrodzenie lub zostać wykorzystane jako elementy, do których dołączą innego rodzaju przęsła. Te same elementy betonowe łączy się z innymi produktami ogrodzeniowymi, oferując ciekawe efekty, nie tylko wizualne.

Właściwości ogrodzeniowych bloczków betonowych

Ogrodzenie z bloczków z betonu architektonicznego jest trwałe i wytrzymałe. Może posłużyć co najmniej tyle lat, ile żywotności wykaże dany obiekt. Betonowe bloczki nie poddają się działaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nie tracą zatem swoich właściwości pod wpływem silnego promieniowania słonecznego, wilgoci, niskiej i wysokiej temperatury.

Doskonale sprawdzają się w regionach nadmorskich, ponieważ są odporne na działanie słonej wody. Na powierzchni betonowych bloczków nie ma ryzyka rozwoju grzybów, pleśni czy mchu, które są nie tylko nieestetyczne i trudne do usunięcia, ale w przypadku innych materiałów ogrodzeniowych, mogą wpływać na ich trwałość.

Estetyka dopasowana do stylu posesji

Minimalistyczny i surowy beton najlepiej uzupełnia się z architekturą industrialną oraz minimalistyczną. Równie ciekawie prezentuje się w zestawieniu z nowoczesnymi obiektami, choć jego charakter pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych połączeń z surowcami naturalnymi.

Betonowe bloczki ogrodzeniowe są chętnie wybierane w naturalnym wybarwieniu, ponieważ to właśnie pierwotny ich wygląd najbardziej fascynuje. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wybrać bloczki w innym odcieniu, o strukturze porowatej lub gładkiej, aby stworzyć ogrodzenie zgodne z indywidualnymi oczekiwaniami.

Gdzie kupować?

Wśród producentów zajmujących się przygotowaniem betonowych bloczków ogrodzeniowych na uwagę zasługuje oferta przedsiębiorstwa Manufaktura Slabb. Klienci mogą liczyć na indywidualne realizacje, fachowe doradztwo oraz spójne koncepcje. Do tego betonowe elementy najwyższej jakości, trwałe, ciekawe wizualnie i dopasowane do potrzeb.

Manufaktura stawia na współpracę fachowców z różnych dziedzin, w tym artystów, dzięki czemu do rąk odbiorców trafiają bloczki ogrodzeniowe z betonu, które posiadają odpowiednie właściwości, a ich estetyka jest unikalna pod każdym względem.