W ostatnich latach sporo się mówiło o rynku pracy należącym do pracowników i faktycznie można było zauważyć spadek bezrobocia. Ofert było dużo, więc znalezienie zatrudnienia nie wymagało tak dużo wysiłku, jak jeszcze kilka lat temu. Epidemia koronawirusa nieco pogorszyła tę sytuację, część osób straciła pracę, a wiele firm wstrzymało rekrutacje, jednak nie oznacza to, że podjęcie pracy w aktualnej sytuacji jest niemożliwe. Dla chcącego nic trudnego, a ten artykuł powinien pomóc tym, którzy są gotowi pracować w takich zawodach, jak brukarz czy dekarz.
Jak szukać pracy?
Jest wiele sposobów na znalezienie pracy, a bardzo pomocny stał się w procesie szukania internet i różne serwisy ogłoszeniowe. Jak szukać pracy radzi blog www.zapytajpremiera.pl, ponadto warto poszukać innych tego typu poradników, aby zmaksymalizować swoje szanse. Wiele ogłoszeń dotyczących pracy znajduje się w serwisach ogłoszeniowych, takich jak OLX. Warto również zgłosić się do Urzędu Pracy, a także przeglądać lokalną prasę. Współczesny świat daje nam naprawdę bardzo wiele możliwości, trzeba je tylko umieć odpowiednio wykorzystać.
W procesie poszukiwania pracy liczy się systematyczność. Bardzo często konieczne jest wysłanie nawet kilkudziesięciu aplikacji, zanim uda się trafić na to właściwe ogłoszenie. Oczywiście bardzo wiele zależy też od branży, w której chcemy podjąć pracę. Nieco inaczej podejdzie do szukania pracy informatyk, a inaczej inżynier, nauczyciel, czy pracownik fizyczny. W kolejnych akapitach skupimy się na tym, jak powinni podejść do tematu poszukiwań pracy pracownicy budowlani.
Jak znaleźć pracę na budowie?
Mimo wielu problemów, które pojawiają się na rynku pracy, firmy działające w branży budowlanej cały czas mogą liczyć na różnego rodzaju zlecenia. Wiele inwestycji zaplanowanych było już dawno, a środki na ich realizację były zamrożone m.in. w budżetach miast, dlatego pracownicy budowlani nie powinni zbyt dotkliwie odczuć skutków pandemii.
Aby znaleźć pracę na budowie, na pewno warto szukać ofert na wspomnianych już serwisach ogłoszeniowych, takich jak Sprzedajemy, OLX, Gumtree, czy Pracuj. W tym przypadku często sprawdza się także tzw. poczta pantoflowa – jeśli znamy kogoś, kto pracuje na budowie, warto zapytać go, czy firma, która go zatrudnia, nie szuka aktualnie pracowników. Można także wysłać swoje CV bezpośrednio do firmy budowlanej, być może ktoś z działu rekrutacji odezwie się do nas.
Jak szukać pracy jako murarz, brukarz?
Wielu przedsiębiorców narzeka, że nie jest łatwo znaleźć dzisiaj naprawdę dobrego murarza. Choć zawody takie jak murarz, czy brukarz są profesjami opierającymi się na pracy fizycznej, to liczy się w nich także wiedza i doświadczenie. Aby znaleźć zatrudnienie w tego rodzaju zawodach, warto zgłosić się do lokalnych agencji pośredniczących w szukaniu pracy, niejednokrotnie oferty tego typu wysyłane są również do Urzędów Pracy. Dobrym pomysłem jest także wzięcie udziału w jakimś kursie doszkalającym, który pozwoli podnieść swoje kwalifikacje, a przy okazji może pomóc nawiązać nowe znajomości, co często okazuje się kluczowe w procesie poszukiwania pracy.